KONKURS: Gwiazdka z Pełną Parą

Święta – zwierzęta podobno przemawiają ludzkim głosem, ludzie starają się być dla siebie życzliwsi, a Wydawcy i sklepy wspólnie stają z nami do gwiazdkowego konkursu. Cuda, powiadam cuda.

Zapowiadaliśmy konkurs i oto jesteśmy! Blog PełnąParą i przyjaciele przygotował dla Was wór pełen nagród, jakiego nie powstydziłby się najprawdziwszy Święty Mikołaj.
W naszym poradniku prezentowym zaprezentowaliśmy ponad 40 różnych tytułów, którym warto się przyjrzeć przygotowując gwiazdkowe prezenty.
Wpis ten rozesłaliśmy do największych polskich wydawców i zaprzyjaźnionych sklepów – z jedną, prostą prośbą – wrzućcie coś – jeśli to możliwe z listy poleconych przez nas gier – do świątecznego worka.

Ku naszej ogromnej radości, otrzymaliśmy nadzwyczaj wiele pozytywnych odpowiedzi – firmy na co dzień konkurujące o klienta postanowiły razem z nami umilić Wam święta.

Każdy z nas ma jakieś świąteczne życzenia, My również – jednak dziś to Wy jesteście w centrum naszej uwagi. Chcielibyśmy dowiedzieć się:

Powyższe pytanie jest zarazem Waszym świątecznym zadaniem konkursowym – wszystkie niezbędne informacje, w tym adres pod jaki należy wysyłać odpowiedzi znajdziecie w regulaminie dostępnym pod tym linkiem.

Najlepsze, najzabawniejsze, najciekawsze z nich zostaną nagrodzone grą prosto z naszego świątecznego worka.

Nim jednak chwycicie w dłoń wirtualne pióra – zajrzyjcie wraz z nami do worka, by dowiedzieć się co takiego przygotowaliśmy wraz z drużyną planszówkowych pomocników Mikołaja.

Jedno z najstarszych wydawnictw w Polsce. Firma, która obok wydawania gier posiada również sieć prężnie działających sklepów stacjonarnych oraz sklep internetowy – jak działać to z rozmachem. W portfolio Barda znajdziemy przede wszystkim gry w stylu europejskim – klasyki jak Carcassonne, Geniusz, czy Stone Age.
Dzięki współpracy podjętej z amerykańskim gigantem gier wojennych – GMT – od niedana cieszymy się również polskimi wydaniami Zimnej Wojny i Labiryntu.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo BARD: CENTRUM GIER to:

BlackMonk to zdecydowanie najweselsza drużyna w tym zestawieniu. To dzięki nim od lat śmiejemy się przy kolejnych partiach Munchkina, Munchkina: Cthulhu, Munchkina: Zombie … długo by wymieniać, a właśnie zombie – to dzięki BlackMonk możecie zagrywać się w obie edycje Zombiecide!
W tym roku prócz wspomnianych „Truposzy” do sklepów trafiła również odświeżona wersja znanej i lubianej gry imprezowej – Kragmortha.

Nagroda ufundowana przez wydawnictwo BLACK MONK to:

Młode wydawnictwo założone przez grupę pasjonatów. Debiutowało polskim wydaniem znanej gry Reinera Knizii: Schotten Totten w nowej, odświeżonej oprawie graficznej.
W tym roku dzięki ich staraniom możemy cieszyć się polskim wydaniem serii Summoner Wars!

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo CUBE: FACTORY OF IDEAS to:

Wydawnictwo z ponad dwudziestoletnią historią. Dziś prócz książek i czasopism wydaje również łamigłówki i rodzinne gry planszowe.
W tym roku Egmont przygotował między innymi polską edycję gry King of Tokyo (Potwory w Tokio), serię „Dobra gra w dobrej cenie” oraz kolejną łamigłówkę z katalogu ThinkFun.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo EGMONT to:

Galakta to polska mekka fanów gier w stylu amerykańskim. Dzięki temu wydawcy regularnie otrzymujemy nowości zza oceanu – prosto od giganta FantasyFlightGames.
Karcianki LCG, seria Descent, Horror w Arkham – to tylko krople w morzu tytułów, jakie dotychczas wydała krakowska firma.
Warto pamiętać także o sukcesywnym poszerzaniu oferty o gry europejskie, jak Filary Ziemi, Świat bez końca, czy nieśmiertelni Osadnicy z Catanu.
W tym roku prócz premier tytułów zagranicznych obserwujemy ożywioną promocję polskich projektantów, czego wynikiem są Metallum oraz Król i Zabójcy.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo GALAKTA to:

Wydawnictwo, które pamiętam z dzieciństwa. Podobnie jak wtedy, tak i dziś ofertę Granny stanowią przede wszystkim gry rodzinne, Quizy i łamigłówki.
Mijający rok to dla Granny między innymi nowa gra Filipa Miłuńskiego – CV, kolejne polskie edycje łamigłówek z serii SMART oraz grę Potwory do szafy.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo GRANNA to:

Hobbity.eu to nieco młodsze wydawnictwo, które w swoim portfolio może pochwalić się przede wszystkim polskimi edycjami bardzo udanych eurogier. To dzięki Hobbitom możemy cieszyć się polskimi wydaniami takich gier, jak Caylus, Pokolenia czy Vinhos.
W tym roku ich nakładem zadebiutował między innymi Augustus, kolejne dodatki do Dixit oraz Tokaido.

Nagroda ufundowana przez wydawnictwo HOBBITY.EU to:

Plaszóweczka zaczynała nie tak dawno, jako sklep z grami, by w tym roku stać się pełnoprawnym wydawnictwem. Na tę chwilę ich portfolio zamyka się na jednym, ale za to nie byle jakim, tytule.  Suburbia i dodatek do niej podbiły serca eurograczy, a polskie wydanie hitu targów Spiel’12 stoi na bardzo wysokim poziomie.

Nagroda ufundowana przez wydawnictwo PLANSZÓWECZKA.PL to:

„Jesteśmy molami książkowymi. Miłośnikami filmów. Jesteśmy uzależnieni od dobrych historii.” Tak pisze o sobie załoga Wydawnictwa Portal – ich gry to przede wszystkim świetna oprawa graficzna i wyczuwalny temat przewodni.
W tym roku chłopaki ze śląska zasypali nas grami, wydając między innymi: Dziedzictwo: Testament Diuca de Crecy, Tezeusz: Mroczna Orbita, Tajemnicze Domostwo, kolejną edycję kultowej Neuroshimy oraz dodatek do obsypanego nagrodami Robinsona.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo PORTAL GAMES to:

Największy sklep z grami w Polsce, a zarazem jedno z prężniej działających wydawnictw. W ich szerokiej ofercie znajdziemy tytuły, które powinny zadowolić każdy typ gracza – są pozycje rodzinne, imprezowe i te bardziej zaawansowane.
W tym roku dzięki drużynie z pomorza mogliśmy zagrać między innymi w Małego Księcia, Mount Everest, Wsiąść do Pociągu: USA oraz Maskaradę.

 Nagrody ufundowane przez wydawnictwo REBEL.PL to:

TrzyTrolle to sklep, który cenimy sobie za sympatyczną obsługę, niskie ceny i pancerne paczki. Dzięki wsparciu jeleniogórskiego Geeka możemy recenzować dla was kolejne gry karciane, zakupione po okazyjnej cenie.

 Nagrody ufundowane przez sklep TrzyTrolle to:

Na czas trwania naszego konkursu bardzo atrakcyjny rabat w Trollach:

 Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy przy układaniu odpowiedzi, a fundatorom nagród dziękujemy za podchwycenie świątecznego ducha ;)

Pozdrawiamy
Iwona i Adam

0 Udostępnień