Rozstrzygnięcie konkursu „Moje Top 3”

Wsiąść do Pociągu, Carcassonne, Cyklady – z sentymentu, przez wzgląd na drugą połówkę, dzięki pięknej oprawie. W swoich konkursowych zgłoszeniach podaliście dziesiątki gier i nie mniej powodów, dla których to właśnie one zasługują na miejsca w Waszych TOP. Dziś czas rozstrzygnąć konkursowe zmagania!

Jak w każdym konkursie, tak i tu niezwykle trudno było nam zdecydować o ostatecznym kształcie grupy laureatów. Tak wiele prac, pomysłów i form, a tylko 8 nagród… Ostatecznie uznaliśmy, że jak zwykle głównymi wytycznymi dla oceny będzie pomysł i tzw. „napracowanie”. W ten oto sposób ograniczyliśmy nieco grupę uczestników do ścisłego – nomen omen – TOP. Tu zrobiło się gorąco, bo jak niby usuwać kolejne prace? Postanowiliśmy więc zachować balans w formach zgłoszeń, wybierając najlepsze z danych kategorii – i w ten sposób ostatecznie wyłoniliśmy naszych faworytów.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za udział, gratulując laureatom. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na wspominaniu planszowych historii sprawiły Wam równie dużo radości, co nam tworzenie TOP10.

Jakub Chmielewski

Za wcielenie się w rolę recenzenta…

Otrzymuje 51 Stan: Master Set od wydawnictwa Portal

Arek Dryńkowski

Za sympatyczną prezentację multimedialną

Otrzymuje Tangramy* od wydawnictwa Granna.

Małgorzata Koszel

Za najlepszą inkarnację motywu podium…

Otrzymuje Dominion od sklepu TrzyTrolle.

Piotr Szkiłądź

Za najlepszą pracę tekstową…

„Witamy wprost z Igrzysk Plaszolimpijskich. Dziś będziemy relacjonować bieg o top 3 na dystansie od początku do teraz. Krótkie wprowadzenie dla słuchaczy, którzy dopiero włączyli odbiorniki. Na prowadzenie wysunął się Horror w Arkham, głównie dzięki temu, że pojawił się na torze jako pierwszy i pięknie ruszył z bramki sentymentowej. Nie na wiele mu sie to jednak zdało, gdyż szybko wyprzedził go Ticket to Ride. Zapewne bardzo pomógł mu doping publiczności, która docenia lekkość oraz prostotę jego techniki i chętnie patrzy na jego występy. Podobno z wyścigu próbował wykluczyć go Splendor, lecz odpadł w przedbiegach na stadionie w Klimacie. Ale co się dzieje! Ticket łapie zadyszkę i nieoczekiwanie wyprzedza go mało znany Crokinole, którego dieta złożona z przystępności i taktycznej głębi przynosi spektakularne efekty. Toczy się naprzód niepowstrzymanie niczym koło! To pewnie zasługa okrągłej planszy! Ticket próbuje stosować jakieś nieczyste zagrywki, ale niewiele to daje – negatywna interakcja nie jest jego mocną stroną. Zamieszanie w czołówce wykorzystują czarny koń tego wyścigu Osadnicy:NI oraz depczący mu po piętach weteran federacji BGG Puerto Rico, którzy wysuwają się odpowiednio na 1. i 2. miejsce. Crokinole jest 3. TAK! To już koniec! Co za wyścig! Jak widać przystępność przystępnością, ale wygrywają Ci, którym nieobcy jest wysiłek szarych komórek, odpowiednia strategia i zauważanie różnych dróg do zwycięstwa. Dziękujemy, że byliście z nami, oddajemy głos do studia.”

Otrzymuje Pokolenia od wydawnictwa Hobbity.eu

Beata Szerszeń

Za filmową ceremonię rozdania TOP

Otrzymuje Tangramy* od wydawnictwa Granna.

Konrad Adamczyk

Za wychowanie nowego pokolenia wideorecenzentów:

Otrzymuje Potwory w Tokio od wydawnictwa Egmont.

Anna Przybyła

Za planszowe love story:

  1. Carcassonne. Grudzień 2014. Przebrnęłam przez dwa najgorsze lata studiów i nagle okazuje się, że mam wolny czas. Ale ileż można oglądać seriale! I wtedy to na gwiazdkę dostaję od brata Carcassonne… Dwa dni później mamy już sporo partii za sobą, zaczynam czytać o dodatkach, trafiam na forum gry-planszowe. Do dzisiaj mam do tej planszówki wiele ciepłych uczuć, choć jasne – są ciekawsze tytuły kafelkowe.
  2. Food Chain Magnate. Maj 2016. Gier mam coraz więcej i mam z kim grać, nawet całkiem często. Zjawiam się na cotygodniowym graniu u kumpla w akademiku, mamy grać w strategiczną grę ,,Food Chain Magnate”. Jeden z graczy się spóźnia… Otwieram mu drzwi. Złość na spóźnialskiego natychmiast mija, choć… zdecydowanie mi nie idzie, gra istotnie jest trudna i nie wybacza błędów popełnianych na początku, w dodatku nie porywa graficznie. Nikt nie chce kupować moich burgerów! Za to kilka dni później ten właśnie spóźnialski zaprasza mnie na kawę. Na planszówkowe spotkania coraz częściej przychodzimy w tym samym terminie…
  3. Great Western Trail. Styczeń 2017. Początkowo niezbyt zachęcona opisem ,,gry w krowy”, daję się namówić na partyjkę. Ach… Budowanie talii i wyścig, i zadania… Mnogość decyzji do podjęcia totalnie mnie zachwyca. ,,To może kupimy na spółkę?”- pyta chłopak, ten co się spóźnił na grę w FCM. Pierwsza wspólna gra! Sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana, tracimy rachubę, czyja jest podstawka, a czyj dodatek… Intercyza planszówkowa będzie niezbędna.

Otrzymuje Nowe Pokolenia od wydawnictwa Hobbity.eu

Aleksandra Garus

Za odwołanie do klasyka…

Otrzymuje Tangramy* od wydawnictwa Granna.

Sponsorom raz jeszcze dziękujemy za wsparcie!

Jako, że wydawnictwo Granna wysłało nam wyłącznie Tangramy w wersji „Ludzie”, wszyscy nagrodzeni nimi laureaci otrzymają te samą wersję. Za drobną pomyłkę przepraszamy ;)

 

 

 

0 Udostępnień