KONKURS: Gwiazdka z Pełną Parą – Edycja 2014

Dokładnie rok temu wystartował nasz pierwszy świąteczny konkurs. Chcieliśmy zrobić coś naprawdę dużego – zebrać jak największą liczbę polskich wydawców w ramach jednej inicjatywy.
Jak pewnie pamiętacie – udało się! Przesłaliście ponad 200 zgłoszeń, zaś my w zamian rozdaliśmy ponad 20 gier. Już wtedy wiedzieliśmy, że musimy to powtórzyć!
I powtarzamy, lecz – by Was nie zanudzić – w nieco innej, odświeżonej formie.

Podobnie jak w zeszłym roku – konkurs poprzedziło opublikowanie świątecznego poradnika prezentowego. I analogicznie, wśród konkursowych nagród znajdziecie sporo gier, które tam polecamy lub polecaliśmy w roku ubiegłym. To nasza złota zasada – nagradzać tylko solidnymi i sprawdzonymi tytułami. Zero losowań, zero wietrzenia stanów magazynowych z zalegających pudeł – chcemy dać Wam prezent, a nie podpałkę do kominka! Dokładnie taki warunek przedstawiliśmy Wszystkim wydawcom i sklepom, do których zwróciliśmy się z zaproszeniem. W większości wyrazili zgodę za co – jak sądzę – należą im się słowa uznania.

Przejdźmy jednak do meritum, czyli tegorocznego zadania, jakie przed Wami stawiamy. Będzie nim pstryknięcie zdjęcia oraz opatrzenie go komentarzem lub komiksowym dymkiem w myśl tematu tegorocznego konkursu, którym jest:

Nie nakładamy na Was żadnych dodatkowych ograniczeń – zdjęcie może przedstawiać cokolwiek, byle w kreatywny, zabawny, ciekawy sposób nawiązywało do wspomnianego tematu. Nie obawiajcie się również o technikalia – nie one są najważniejsze, toteż nie kierujemy naszego zadania tylko do profesjonalnych fotografów, czy też posiadaczy sprzętu z najwyższej półki. Liczy się pomysł – to ile własnej inwencji wlejecie w przesłaną pracę.

Konkurs trwa do pierwszej wigilijnej gwiazdki, zaś zgłoszenia należy przesyłać na adres:

pelnaparakonkurs@gmail.com

(UWAGA: dokładne zasady udziału określa regulamin dostępny w TYM miejscu)

 Tyle formalności.

Teraz, by zaostrzyć Wasz apetyt i pobudzić wyobraźnię prezentujemy 20 nagród (o łącznej wartości 2000 zł) wraz z ich fundatorami.

TrzyTrolle to sklep, który cenimy sobie za sympatyczną obsługę, niskie ceny i pancerne paczki. Dzięki wsparciu jeleniogórskiego Geeka możemy recenzować dla was kolejne gry karciane, zakupione po okazyjnej cenie.

 Nagrody ufundowane przez sklep TrzyTrolle to:

Jedno z najstarszych wydawnictw w Polsce. Firma, która obok wydawania gier posiada również sieć prężnie działających sklepów stacjonarnych oraz sklep internetowy – jak działać to z rozmachem. W portfolio Barda znajdziemy przede wszystkim gry w stylu europejskim – klasyki jak Carcassonne, Geniusz, czy Stone Age.
Dzięki współpracy podjętej z amerykańskim gigantem gier wojennych – GMT – od niedana cieszymy się również polskimi wydaniami Zimnej WojnyLabiryntu i 1989.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo BARD: CENTRUM GIER to:

BlackMonk od dawna trzyma się klimatów fantasy i horroru. To za ich sprawą od lat śmiejemy się przy kolejnych partiach Munchkina, Munchkina: Cthulhu, Munchkina: Zombie … długo by wymieniać. Od pewnego czasu umożliwiają nam również masową eksterminację żywych trupów w serii Zombicide. Zaś w tym roku mieliście okazję odwiedzić zamglone Kingsport.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo BLACK MONK to:

Wydawnictwo z ponad dwudziestoletnią historią. Dziś prócz książek i czasopism wydaje również łamigłówki i rodzinne gry planszowe. W tym roku były to miedzy innymi Pędzące Jeże – kontynuacja uwielbianych Żółwi, gra z Asterixem w roli głównej oraz Mumia.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo EGMONT to:

Dystrybutor gier planszowych mający w swojej ofercie gigantyczną liczbę tytułów, wielu cenionych wydawców. Gry rodzinne, szybkie karcianki, logiczne klasyki – jest w czym wybierać.

G3 ufundowało egzemplarz gry:

Galakta to polska mekka fanów gier w stylu amerykańskim. Dzięki temu wydawcy regularnie otrzymujemy nowości zza oceanu – prosto od giganta FantasyFlightGames. Seria Descent, Eldritch Horror, X-Wing, nieśmiertelny Talisman – to tylko krople w morzu tytułów, jakie dotychczas wydała krakowska firma.

Nagroda ufundowana przez wydawnictwo GALAKTA to:

Wydawnictwo, które pamiętam z dzieciństwa. Podobnie jak wtedy, tak i dziś ofertę Granny stanowią przede wszystkim gry rodzinne, Quizy i łamigłówki. Na graczy lekko zaznajomionych ze światem planszówek czekają tytuły w serii Expert.

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo GRANNA to:

Hobbity.eu to nieco młodsze wydawnictwo, które w swoim portfolio może pochwalić się przede wszystkim polskimi edycjami bardzo udanych eurogier. To dzięki Hobbitom możemy cieszyć się polskimi wydaniami takich gier, jak Caylus, Pokolenia czy Vinhos.
W tym roku postanowili przybliżyć polskim graczom serię Mr. Jack.

Dzięki Hobbitom możecie powalczyć o:

W przyszłym roku dzięki wydawnictwu Planszóweczka zagramy w Zamki Szalonego Króla Ludwika, a tymczasem sklep Planszóweczka.pl funduje Wam bon o wartości 100 zł na dowolną grę z oferty (miała być Suburbia, lecz nakład kafelkowego hitu został wyczerpany!).

„Jesteśmy molami książkowymi. Miłośnikami filmów. Jesteśmy uzależnieni od dobrych historii.” Tak pisze o sobie załoga Wydawnictwa Portal – ich gry to przede wszystkim świetna oprawa graficzna i wyczuwalny temat przewodni. W tym roku załoga pod dowództwem Ignacego Trzewiczka oddała w ręce gracy między innymi fantastyczną karciankę Osadnicy: Narodziny Imperium, kieszonkowe Waleczne Piksele oraz wypasioną edycję Robinsona.

Nagroda ufundowana przez wydawnictwo PORTAL GAMES to:

Największy sklep z grami w Polsce, a zarazem jedno z prężniej działających wydawnictw. W drugiej połowie roku dosłownie zasypali nas fantastycznymi tytułami, co po części wynika z podjęcia współpracy z planszówkowym gigantem – Queen Games. Ucieczka, Kemet, Cyklady, Królestwo w Budowie, Szogun – oh długo by wymieniać (i recenzować) …

Nagrody ufundowane przez wydawnictwo REBEL.PL to:

Cegiełkę do świątecznego worka dorzuca również sama platforma ZnadPlanszy. Otrzymacie od nas dwa świeżutkie tytuły wydawnictwa FoxGames:

Powodzenia wszystkim planszówkowym fotografom życzą:

Adam & Iwona

Pełna para

0 Udostępnień