Enchanters (Zaklinacze) [audioRECENZJA]

Jak zwykła mawiać starszyzna naszej wioski „Cudze chwalicie – swego nie znacie pamiętacie” i chociaż krew w nas jeszcze młoda, nie możemy tym razem – przynajmniej częściowo – nie przyznać racji tej uniwersalnej prawdzie. Bywa, że w pogoni za nowościami z Kickstarterów lub zagranicznych targów, zapominamy o seriach, które debiutując na lokalnym rynku dały nam niegdyś nie mniej radości, od hitów zza wielkiej wody. 

„Enchanters”, czyli seria znana nam w Polsce bliżej jako „Zaklinacze”, padła w kolekcji Pełnej pary ofiarą podobnej nieprzerwanej wydawniczej kawalkady. Chociaż lata temu z przyjemnością ograliśmy „podstawkę”, to już po kolejne inkarnacje serii nie dane było nam sięgnąć, gdyż atakujące zewsząd nowości skutecznie odciągały uwagę od niepozornej karcianki. Na szczęście dzięki „Phoenix Line” – najnowszej linii wydawniczej francuskiego wydawnictwa Mythic Games – takie właśnie przeoczenia i zapomniane perełki uzyskają drugą szansę, by ponownie zaistnieć w świadomości i na stołach graczy.

PS. Zapowiedziany na 16.02.2020, #18 odcinek podcastu „Co jest grane?” to – poza TOPkami i podsumowaniami – noworoczno-jubileuszowy Q&A, w którym odpowiemy na Wasze (nie tylko planszowe) pytania!

Jeśli chcecie je nam zadać, piszcie na pelnapara.znadplanszy@gmail.com !

Złom wszelakiej maści zaklinaliśmy dzięki:

0 Udostępnień