Tajemniczy dziennik [7th Continent, KONKURS]

Pożółkła koperta przewiązana pocztowym sznurem, kilkanaście niewyraźnych stempli, znaczki z całego świata i wielka, solidnie ukruszona kropla laku. Takiej poczty trudno było się spodziewać. Broszura reklamująca pobliski supermarket, katalog salonu meblowego, awizo od leniwego listonosza, czy nawet wepchnięty przez synalka sąsiada papierek po lodach, ale nie to. Zastanawiasz się, czy to nie głupi żart lub  może kolejna kampania feralnego biura podróży, które od ostatniej wycieczki uparcie nie zważa na pojęcie „zgód marketingowych”…

Ta i kilkanaście innych hipotez krążą po twojej głowie bez wyraźnego porządku sprawiając, że odtworzenie drogi od skrzynki na kanapę może się graniczyć z cudem.

– Jeśli to imitacja, to diabelnie dobra – myślisz, przesuwając dłonią po fakturze papieru, który wydaje się pamiętać inną epokę.

Kiedy po dłuższej chwili ciekawość zwycięża, a ty sięgasz po nóż do listów – świat wokół zdaje się wstrzymywać oddech. Chrzęst kruszonego laku i delikatny chrobot szarpanej kartki akompaniują ciszy, której kilkunastominutowy występ powoli zmierza ku końcowi. Z koperty prosto na podłogę wypada kilka metalowych przedmiotów i niewielki zeszyt, dziennik – jak się okazuje… 

Po dwóch godzinach jesteś już na lotnisku. Zostawiasz za sobą dom, rodzinę i przyjaciół, ale nie ma to w tej chwili znaczenia. Te kilka stron zmienia wszystko…

Fabularny wstęp do konkursu pt. „Tajemniczy dziennik”  już za Wami – teraz czas na konkrety!

7.06, na naszym fanpageu zadaliśmy Wam pytanie, którego treść brzmiała następująco:

„Jak wiecie z poprzedniego posta, nasz 7th Continent już posortowany i gotowy do odkrywania 
Nim jednak wbijemy w nieznany ląd sztandar Pełnej pary, mamy dla Was – drobne pytanie/ogłoszenie.
Jak zapewne wiecie (lub nie, wszak nie każdy żyje od KSa do KSa xD) w trakcie produkcji drugiego wydania 7th Continent, do drukarni wkradł się chochlik, zmieniając kalibrację maszyn. Wynikiem tego sabotażu są nieco tylko większe – względem dodatków – karty tzw. gry podstawowej (bagatela 962 sztuki!, czyli niemal cały, wart 80$ zestaw Survivor).

Na szczęście wydawca stanął na wysokości zadania i każdemu, kto grę zakupił, bezpłatnie przekazał drugi zestaw kart, tym razem bez 1-2 mm różnicy w rozmiarze.

I tu już zmierzamy do sedna naszej propozycji.

Jako że gra 7th Continent w 99% składa się z tychże kart (reszta pudełka to kilka małych kostek k6, kilka standów/figurek dla postaci, przekładki do porządkowania kart, karta pomocy i instrukcja) można przy minimum wkładu własnego (czyli zorganizowaniu zastępstwa dla elementów w poprzednim nawiasie) spokojnie grać nie tracąc nic z wrażeń.
Nam, po dokonaniu podmiany, ów zestaw „błędnie” wymierzonych kart nie jest do szczęścia potrzebny, stąd myśl, że może w grupie naszych facebookowych fanów znajdzie się ktoś, kto na KSa się nie załapał, a chciałby poświecić nieco czasu, by o tę nietypową nagrodę powalczyć 
Podsumowując – pytamy Was, czy macie ochotę na tematyczny konkurs, w którym nagrodą będzie 99%, nowiutkiej zawartości gry 7th Continent (język angielski).
Dajcie znać w komentarzach, a być może już w ten weekend wymyślimy dla Was jakieś fajne zadanie

Skoro czytacie ten wpis, jasnym jest, że na naszą propozycję z marszu przystaliście, a My wzięliśmy się do roboty.

Łącząc fakty zapewne domyślacie się, że jesteśmy niezwykle ciekawi treści dziennika, który pchnął Was ku przygodzie życia.

I to właśnie przedstawienie dwóch ostatnich stron z tegoż dziennika stanowi zadanie w naszym konkursie.

Brzmi ono następująco:

„Dowolną techniką wykonaj (i prześlij treść) dwóch ostatnich stron Tajemniczego dziennika, który trafiwszy do Twojej skrzynki, pchnął Cię w objęcia przygody”

Sam wymyśl kto był nadawcą (jeśli w ogóle się ujawnił), co wypadło z koperty i jak to przedstawić, czy są tam jakieś szkice, jaka jest treść, czy to zapiski dzienne czy nie itd. itd. – oczekujemy jak zwykle popuszczenia wodzy fantazji!

Nagrodami w konkursie są 3 zestawy po 962 kart, do gry 7th Continent, które po drobnym uzupełnieniu (o garść kostek i dowolne pionki), umożliwią niczym nieskrępowaną rozgrywkę w ten świetny, a trudno dostępny tytuł!

Dodatkowo laureat pierwszego miejsca otrzyma grę Siege Storm (2 talie)

Poniżej znajdziecie pełny REGULAMIN, w którym wyjaśniamy między innymi formę przesyłania prac oraz związane z nią limity!

REGULAMIN KONKURSU „Tajemniczy dziennik”

 1. Organizatorem konkursu „Tajemniczy dziennik” (dalej „Konkurs”) jest blog pelnapara.znadplanszy.pl .
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
 3. Konkurs trwa od godziny 8:30 dnia 08.06.2019 r. do 12:00 dnia 29.06.2019 r.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie http://www.pelnapara.znadplanszy.pl i za pośrednictwem fanpagea https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPelnapara
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 7. W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 8. Aktualne informacje na temat Konkursu będzie można znaleźć na fanpageu https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPelnapara
 9. Pytania o zasady konkursu należy zadawać wyłącznie w komentarzach pod niniejszym wpisem (tzn tu: https://pelnapara.znadplanszy.pl/2019/06/08/tajemniczy-dziennik-7th-continent-konkurs).
 10. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy opisowej lub opisowo-graficznej, polegającej na sworzniu dwóch ostatnich stron z Tajemniczego dziennika.
 11. Wszystkie zgłoszenia należy publikować w formie komentarza, pod wskazanym niżej postem na fanpageu (z dnia 8.06.2019, godz. 8:30), inicjującym konkurs:
  https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPelnapara/posts/2419769824923328
 12. W komentarzu-zgłoszeniu nie należy wpisywać tekstu, a jedynie załączyć obraz/y tzn. zdjęcie/zdjęcia lub inne pliki graficzne przedstawiające pracę (w przypadku prac tekstowych np. zrzut z ekranu).
 13. Nie ma sztywnego limitu znaków, jednakże treść zamieszczonych zdjęć/obrazów musi być czytelna po zapisaniu/wyświetleniu na facebook.
 14. W przypadku gdy praca składa się z więcej niż jednego zdjęcia/obrazu, kolejne należy opublikować jako „odpowiedzi” do pierwszego zamieszczonego obrazu, tak by tworzyły na facebooku ciąg komentarzy.
 15. Do udziału w konkursie nie jest wymagane polubienie fanpagea https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPelnapara
 16. Uczestnicy nie mają obowiązku podawać danych adresowych w momencie przesyłania zgłoszenia
 17. Komentarze można zamieszczać do dnia 29.06.2019, do godziny 12:00. W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia czasu trwania Konkursu.
 18. Uczestnik oświadcza, że jest twórcą pracy (i jej części składowych) i ma do niej pełnię praw autorskich. W przypadku gdy tak nie jest, odpowiedzialność ponosi Uczestnik.
 19. Przesłane odpowiedzi lub ich elementy składowe nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 20. Treść przesłanej pracy w żadnym jej aspekcie nie może być obraźliwa lub dyskryminująca, nie może również zawierać jakichkolwiek komentarzy politycznych/religijnych.
 21. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie.
 22. Sponsorami nagród są redakcja i słuchacze bloga/podcastu Pełną parą.
 23. Ocenę prac przeprowadzi jury w składzie redakcji bloga pelnapara.znadplanszy.pl
 24. Nagrodami w konkursie są 3 zestawy kart do gry 7th Continent oraz gra Siege Storm dla laureata 1 miejsca. Ponadto Organizator nie wyklucza możliwości poszerzenia puli nagród lub przyznania dodatkowych wyróżnień.
 25. Wraz z przesłaniem odpowiedzi Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatną publikację odpowiedzi na blogu lub innych stronach/serwisach internetowych. Zwycięzca ma prawo zastrzec sobie niepublikowanie swojego pełnego imienia i nazwiska we wpisie przedstawiającym wyniki konkursu.
 26. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w formie posta na fanpageu i wpisu na blogu pelnapara.znadplanszy.pl najdalej w ciągu 5 dni roboczych od momentu zakończenia Konkursu.
 27. Zwycięzcy zobowiązani są wysłać preferowany numer paczkomatu oraz telefon kontaktowy na adres: pelnaparakonkurs@gmail.com w ciągu 5 dni od ogłoszenia na stronie http://www.pelnapara.znadplanszy.pl listy Laureatów. Organizator nie jest zobowiązany do osobistego powiadamiania konkretnych laureatów o zwycięstwie.
 28. Nagroda zostanie wysłana na koszt redakcji bloga Pełną parą za pośrednictwem usługi Paczkomaty, najdalej w ciągu 14 dni od daty wyłonienia laureata.
 29. Po tym fakcie wysyłki dane adresowe nie będą przechowywane/przetwarzane w innych celach i zostaną usunięte.
 30. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.
 31. Złamanie któregokolwiek z punktów regulaminu dyskwalifikuje nadesłaną pracę.

 

0 Udostępnień