KONKURS: Gwiazdka z Pełną Parą – Edycja 2015

Jedenaście długich miesięcy, dziesiątki podbiegunowych dni i nocy … W dobie internetu i wszędobylskich sklepów wysyłkowych, nasz poczciwy Święty ma coraz mniej roboty. Nawet wziąwszy pod uwagę odpisywanie na Wasze listy i rzetelną inspekcję choinkowych zagajników, zostaje mu cała masa wolnego czasu. A cóż lepszego można robić w ciągnące się leniwie wieczory, jeśli nie grać w planszówki?!

Przeczytawszy powyższy wstęp doskonale wiecie, co się święci. Oto startuje kolejna – trzecia już –  edycja dorocznego konkursu: Gwiazdka z Pełną parą!

Tym razem hasłem naszej wspólnej zabawy jest:

Zgodnie z hasłem, zadaniem w konkursie jest zachęcenie Mikołaja do sięgnięcia po nowoczesne gry planszowe.

W tym roku dajemy Wam niemal całkowicie wolną rękę w kwestii formy pracy, bowiem chcemy, by jak największa liczba naszych czytelników i czytelniczek mogła wziąć udział w zabawie.

Oczywiście nie możemy sobie pozwolić, aby na naszego maila spływały epopeje godne Iliady lub pełnometrażowe filmy, zatem w regulaminie – który absolutnie każdy z Was powinien przeczytać – podajemy szczegółowe obostrzenia. Tam również znajdziecie informacje dotyczące czasu trwania konkursu, drogi przesyłania zgłoszeń oraz formy i terminu wyłonienia laureatów.

REGULAMIN konkursu „Zagraj Święty Mikołaju!”
(pytania dotyczące regulaminu prosimy pozostawiać w komentarzach do tego wpisu)

Edycja 2015 jest wyjątkowa nie tylko z powodu tak luźnego podejścia do formy zgłoszeń, lecz również z racji liczby partnerów zaproszonych przez nas do współpracy, a co za tym idzie rozmiarów tegorocznego worka z nagrodami…

Świąteczną inicjatywę wsparły aż 22 wydawnictwa i sklepy, a także platforma blogowa ZnadPlanszy, przekazując łącznię:

Trzeba dodać, że nagród nie byle jakich, bo starannie przez nas wybranych.

Wiele z poniższych tytułów znalazło się w tegorocznym Poradniku prezentowym !

Spójrzcie sami – oto nasi pomocnicy Mikołaja i ich worki pełne planszówek: 

Być może poznaliśmy się już wcześniej. Na organizowanym przez nas Pionku – gliwickim spotkaniu z grami planszowymi – lub podczas odsłuchu nagrywanych regularnie podcastów.
Od niedawna, w poszukiwaniu nowych gier, zwiedzamy najróżniejsze zakątki świata, by za sprawą zdobytego doświadczeniu i wielokrotnych testów, wydać tytuły, które jeszcze bardziej wciągną Was w nasze hobby.
Bez względu na formę, wszystkie z naszych inicjatyw łączy pasja do gier planszowych!

Sklep z grami, który cenimy sobie przede wszystkim za ekspresową wysyłkę, sympatyczną obsługę i naturalnie jedne z najniższych cen na rynku.
To dzięki Trzem Trollom nie raz mogliśmy przygotować dla Was konkursy z cennymi nagrodami i teksty poświęcone grom LCG, czego ostatnim przykłądem jest nasza recenzja Gry o Tron.

Wydawnictwo Badger’s Nest jest młodym dynamicznie rozwijającym się wydawnictwem gier planszowych. W portfolio do tej pory mamy dwa tytuły: 7 Ronin i Rycerzy Pustkowi, jednak sporo kolejnych tytułów jest na etapie projektowania. Współpracujemy z młodymi i kreatywnymi polskimi autorami w celu zapewnienia graczom jak najlepszych chwil spędzonych przy naszych grach.

Mad Max na planszy!

Zajmujemy się sprzedażą gier planszowych i towarzyskich przez sklep internetowy www.baldar.pl Jednakże za cel obraliśmy sobie nie tylko sprzedaż, ale i propagowanie gier planszowych, jako niebanalnej formy spędzania wolnego czasu. Jako zaangażowani pasjonaci współorganizujemy cykliczne imprezy dla dzieci i dorosłych ZaGrajmy w Gdańsku, zaś w 2015 roku dołączyliśmy do grona polskich wydawców planszówek, debiutując karcianką Cthulhu Światy.

Lekkie, lecz bardzo satysfakcjonujące wprowadzanie do budowania talii.

Bard Centrum Gier – weterani rynku gier bez prądu. Działalność rozpoczęli w 1998 roku od sklepów hobbystycznych. Obecnie skupiają się bardziej na działalności wydawniczej związanej z grami planszowymi. W ich portfolio znajdziecie głównie gry rodzinne takie jak Carcassonne czy Geniusz, ale nie stronią też od tytułów bardziej złożonych takich jak Terra Mystica czy Zimna Wojna 1945-1989. 

Dla nas gry planszowe to przede wszystkim pasja, która pozwala realizować się na wielu polach jednocześnie. Jako małe, polskie wydawnictwo mamy ten komfort, że możemy wydawać gry, które przede wszystkim trafiają w nasze gusta i zainteresowania, czyli najprościej mówiąc, w pełni nas fascynują…
W każdy wydawany tytuł angażujemy się w 100%, na polu promocji, czy produkcji, ale również wspieramy autorów w optymalizowaniu i doskonaleniu ich pomysłów.

Black Monk to wydawnictwo, którego znakiem rozpoznawczym są szalone, złośliwe i pełne humoru gry. Cały czas rozwijana seria Munchkin, pełne wymówek Tak, Mroczny Władco czy nikczemne VuDu to tylko część tytułów, które o tym doskonale świadczą.
Nasza świąteczna nowość – seria gier karcianych FLUXX – wprowadzi do Waszego „growego” życia jeszcze więcej chaosu, gorących emocji i niespodzianek.
Z tymi grami nie da się nudzić!

Zwariowana gra o płynnych zasadach (Po jednym egzemplarzy z każdego wydania).

Najnowsza odsłona arcyzabawnej serii.

W Factory of Ideas znajdziecie ludzi od dawna związanych z grami planszowymi. Zaczynaliśmy od  sieci sklepów Cube w Poznaniu, gdzie korzystając z naszej porady zawsze znajdziecie coś dla siebie. Naszym kolejnym, naturalnym krokiem stało się wydawnictwo gdzie publikujemy zarówno  własne gry oraz wydajemy na licencji w języku polskim, znalezione przez nas światowe perełki.

Gra w opowiadanie dla miłośników kryminałów.

Egmont jest wydawcą książek, czasopism, komiksów oraz gier planszowych. Rocznie wydaje kilkaset tytułów, za które otrzymuje cenne nagrody. Egmont specjalizuje się głównie w grach rodzinnych i dla dzieci, ale co roku wydaje także kilka bardziej skomplikowanych tytułów, takich jak Tikal czy Potwory w Tokio.

Fabryka Gier Historycznych projektuje i wydaje gry, które łączą ze sobą historię i dobrą zabawę. Staramy się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w Polsce i za granicą, aby udowodnić fanom gier planszowych, a także osobom postronnym, że przeszłość jest ważnym filarem naszej kultury i świetną inspiracją do projektowania gier planszowych. Historia i gry planszowe są dla wszystkich, staramy się to udowodnić z każdym kolejnym tytułem!  

Polska karcianka w mitologicznym klimacie.

Fullcap Games – to toruńskie wydawnictwo, które zostało stworzone przez fanów gier planszowych. Jak dotąd jesteśmy znani z gier: Badacze Głębin (za których szczycimy się nominacją do nagrody Zaawansowana Gra Roku), Małe Epickie Królestwa (mikro gra typu 4x), Dobry Glina Zły Glina (imprezowa gra ukrytych tożsamości) i Dolina Kupców (ślicznie ilustrowana gra z mechanizmem budowy talii).

Firma G3 jest obecna na rynku od 2004 roku. Przez 11 lat działania stała się wiodącym dystrybutorem i wydawcą gier planszowych i karcianych w Polsce. Dzięki G3 możemy cieszyć się takimi tytułami jak Mexica, Kakao, Magiczny labirynt czy Sabotażysta, a już niedługo La Granja i Battalia Początek! Gry G3 uczą, łączą pokolenia i dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie!
Firma stawia także duży nacisk na gry dla najmłodszych graczy, dlatego obok gry Kakao, ufundowała również grę Przez Afrykę.

Galakta to wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu w języku polskim najlepszych światowych bestsellerów wśród nowoczesnych gier planszowych i karcianych, takich jak „Talisman: Magia i Miecz” czy „Catan”. Chcąc oddać do rąk graczy najwyższej jakości produkt, dokładamy wszelkich starań, aby przygotowywane tytuły odznaczały się wysoką jakością oraz profesjonalnym tłumaczeniem i przygotowaniem do druku.

Wydawnictwo Games Factory Publishing powstało w kwietniu 2015 roku. Naszym debiutem było wydanie gry Dominion, potem przyszedł czas na Namiestnika. Obecnie zbieramy środki na Roll For The Galaxy. W założeniu GFP ma być firmą „społeczną” – chcemy, żeby nasze gry powstawały przy współpracy ludzi, stąd pomysł crowdfundingu.

Splendor dla zaawansowanych w wydaniu godnym klejnotów carskich.

Granna to polski wydawca i producent gier. Naszą misją jest tworzenie i produkowanie takich gier, jakie chcielibyśmy ofiarować naszym dzieciom i wnukom. Wszystkie gry mają walory edukacyjne, są wśród nich takie, w które można grać samodzielnie, jak również bardziej zaawansowane, angażujące większą grupę graczy: rodzinę i przyjaciół.

Wydawnictwo HOBBITY.eu zajmuje się wydawaniem nowoczesnych gier planszowych. Współpracuje z najlepszymi autorami i artystami tworzącymi gry odbiegające od masowych standardów. Hobbity.eu to gry bez przemocy, które uwrażliwiają i skłaniają do myślenia. Uczą kojarzenia i planowania, przestrzegania zasad, komunikowania się oraz współpracy.

Wydawnictwo Lacerta od prawie 10 lat jest obecne na rynku gier planszowych. Od początku postawiło sobie za cel popularyzację uznanych gier za granicą na rodzimym gruncie. Począwszy od pierwszej wydanej przez Lacertę gry – Wysokiego Napięcia, aż po ostatnie – Patchwork i Pandemic Legacy stale poszerza listę polskich edycji gier.
Biorąc pod uwagę stale rosnące grono zadowolonych planszówkowiczów Lacerta planuje kontynuować tę misję.

Gry historyczne, seria Świat Dysku, produkcje wydane we współpracy z Telewizją Polską, a od grudnia tego roku Pingwiny z Madagaskaru. Lubimy zaskakiwać naszych fanów!
Nasze planszówki prezentują różne tematy, jednak to co je łączy, to wykonanie na najwyższym poziomie. Stawiamy także pierwsze kroki w branży gier mobilnych.
W listopadzie wydaliśmy BRASSA na iOS i na Androida.

Planszóweczka.pl to sklep wysyłkowy, stacjonarny, wypożyczalnia i wydawnictwo zarazem.
W naszej działalności staramy się być jak najbliżej graczy – organizując regularne spotkania, prezentując nowości na kanale YouTube, a także wydając gry za pośrednictwem platformy wspieram.to.

To dzięki jednej z takich inicjatyw już dziś możecie cieszyć się, odmienioną graficznie, polską edycją Zamków szalonego króla Ludwika.

Wciągająca kontynuacja mechaniki znanej z Suburbii, podana w pięknej oprawie.

Portal Games jest wydawcą wielu nagradzanych gier takich jak: Osadnicy: Narodziny Imperium, Stronghold, Robinson Crusoe czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999r i w ciągu ostatnich lat Portal Games stał się jednym z najbardziej renomowanych europejskich wydawców gier planszowych. Dzięki ich poświęceniu powstają gry wysokiej klasy – gry z charakterem!

Wydawnictwo Rebel przez 5 lat swojego istnienia wydało już około 100 gier, gównie polskie edycje zagranicznych hitów, jednak nawiązują też współpracę z rodzimymi autorami. Jedyna polska gra, która otrzymała nominację do Spiel des Jahres, jest właśnie od nich: „K2”. W bogatej ofercie Wydawnictwa Rebel są gry rodzinne, strategiczne i imprezowe, ale też zaawansowane gry jak „Cywilizacja: Poprzez Wieki”.

REDIMP GAMES – wydawnictwo działające na rynku gier planszowych od 2012 roku. Główną misją wydawnictwa jest łączenie dwóch różnych pasji w postaci gier przenoszących książkowe światy na planszę. Do tej pory wydawnictwo stworzyło planszowe adaptacje Zakonu Krańca Świata Mai Lidii Kossakowskie, Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza oraz Achai Andrzeja Ziemiańskiego.
W planach wydawniczych znajduje się kolejna adaptacja tym razem na podstawie cyklu inkwizytorskiego Jacka Piekary.

Gra pełna intryg i negatywnej interakcji.

ZnadPlanszy.pl –  jedyna w Polsce, skupiająca kilkudziesięciu autorów, platforma blogowa poświęcona grom planszowym.

Życzymy Wam dobrej zabawy podczas tworzenia zgłoszeń!

Pełna para – Iwona i Adam

0 Udostępnień