KONKURS: „O Trzech Trollach i królewnie”

Być może zauważyliście, że opublikowana niedawno recenzja Badaczy Głębin to dokładnie setny wpis naszego bloga. Zaczęliśmy wraz ze startem platformy, witając się z Wami tekstem na temat gry, która przez długi czas była naszym oczkiem w głowie. Chociaż okazała się inna, niż tego oczekiwaliśmy – dziś wraca, by spiąć klamrą półtorej roku grania i pisania pełna parą …

Kto w tym czasie zaglądał na ZnadPlanszy: Pełną parą – ten wie, że przepadam za grami, które potrafią sprawnie wpleść temat w zasady. Lubię, gdy kolejne tury rozgrywki tworzą pod powiekami spójną całość, czego upust dałem w recenzji Mice and Mystics, będącej zarazem swoistym resume moich wymagań wobec gier aspirujących do bycia klimatycznymi. Wspomniany tytuł – wtedy jeszcze dostępny jednie w wersji angielskiej – nie pokrył się do końca z pokładanymi w nim oczekiwaniami – odstraszając sporą dawką losowości oraz niejasną instrukcją. W tej perspektywie nie było innego wyboru, jak z bólem serca pożegnać się z drużyną sympatycznych myszy … wtedy myśleliśmy, że na zawsze.

Tak jednak się nie stało. Gra uporczywie przypominała o sobie dodatkami, kolejnymi prześlicznymi figurkami, a finalnie polskim – poprawionym w kwestii przejrzystości zasad – wydaniem o tytule: Magia i Myszy. W takiej sytuacji nie mieliśmy wyboru… Okazji zamknięcia pierwszej setki wpisów konkursem, który nawiązywałby do gry otwierającej naszą przygodę z recenzowaniem, zwyczajnie nie mogliśmy przepuścić!

I oto jesteśmy – ponowie dzięki wsparciu sklepu Trzy Trolle, możemy zrealizować pomysł na nieco „inny” konkurs (pamiętacie jeszcze „Grozę zamówień sprzed wieków„?). Jako, że tym razem jest to zabawa jubileuszowa – prócz nawiązania do gryzoni – w zadanie postanowiliśmy wpleść również zamiłowanie do gier z klimatem oraz mechanik wykorzystujących kości – czyli dwa elementy planszówkowego świata, którym miłość deklarowałem w niejednym tekście.

Mamy nadzieję, że pomysł się Wam spodoba!

O Trzech Trollach i królewnie

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu krótkiej historyjki w oparciu o co najmniej 10 wybranych obrazków, widocznych na poniższym zdjęciu kostek z serii Story Cubes:

Ponadto w tekście muszą pojawić się:

trzy trolle, królewna, myszy oraz magia.

Historyjkę należy przesłać w postaci wiadomości email na adres podany w REGULAMINIE, gdzie dokładnie przedstawiliśmy zasady uczestnictwa (w tym czas trwania konkursu oraz limit długości prac).

Nagrodą dla autora pracy, która najbardziej się nam spodoba jest egzemplarz gry Magia i Myszy ufundowany przez sklep Trzy Trolle

Jak zawsze życzymy Wam powadzenia, oczekując w zamian ciekawych odpowiedzi!

 PS. Ten konkurs to nie wszystko – w zanadrzu czekają kolejne … ale o tym innym razem.

Pozdrawiamy
Adam i Iwona

0 Udostępnień