Świąteczny poradnik prezentowy Pełnej Pary – Edycja 2020

Przystroiwszy mikrofon bombkami i kolorowym łańcuchem, z gorącym napojem w ręku siadamy, by powspominać najlepsze z planszowych doświadczeń mijającego roku, polecając garść tytułów idealnych na gwiazdkowe prezenty. Innymi słowy czas na „Świąteczny poradnik prezentowy Pełnej Pary – Edycja 2020”.

W tegorocznym poradniku znajdziecie ponad 30 tytułów, zebranych w 7 kategoriach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem poradnik przygotowaliśmy w oparciu o kilka założeń:

  • wybieraliśmy tylko gry aktualnie dostępne w sprzedaży,
  • selekcji dokonaliśmy spośród tegorocznych, polskich premier,
  • staraliśmy się unikać kolejnych odsłon znanych serii, różniących się od poprzedniczek jedynie kosmetyką (z jednym, drobnym wyjątkiem),
  • sięgaliśmy po tytuły, które nie pojawiły się we wcześniejszych edycjach poradnika (do których linki znajdziecie na końcu tego wpisu :)).

Zapraszamy do wysłuchania!

PS. Na naszym fanpage’u znajdziecie najświeższe informacje o podcaście Pełnej pary :)

RSS: http://pelnapara.znadplanszy.pl/feed/podcast

Wstęp

Kilka słów o założeniach tegorocznej edycji Poradnika, sposobie selekcji tytułów i napotkanych trudnościach w wyborze.

W pojedynkę

Gry posiadające sprawnie działający wariant solo, w sam raz na okazję, gdy rodzina lub planszowi znajomi nie mają ochoty na rozgrywkę.

Dla dwojga

Nazwa bloga zobowiązuje, wylądowały tu gry idealne do grania we dwoje. Takie, które przeznaczone są tylko do rozgrywek dwuosobowych lub zwyczajnie bardzo dobrze sprawdzają się w tym wariancie.

Rodzinnie

Niezbyt złożone, szybkie w tłumaczeniu zasady oraz stosunkowo neutralny temat. Ot planszówki pierwszego kontaktu – do zagrania z rodziną, przyjaciółmi i nieco starszymi dziećmi.

Drugi krok

W stosunku do kategorii poprzedniej nieco bardziej złożone, wymagające trochę większego skupienia, lecz przy tym dające też znacznie szersze możliwości „zabawy” mechaniką. Naturalne rozwiniecie planszowej przygody.

Tematycznie

Gry, w których wynikająca z tematu atmosfera jest szczególnie istotna i wyczuwalna podczas rozgrywki. Losowość może występować, stąd należy mieć ją na uwadze.

Strategicznie

Propozycje dla fanów gier złożonych – takich, w których właściwa strategia jest kluczem do sukcesu. Planowanie i przeliczanie, a czasami również bezpośrednia walka o dominację na planszy, tego oczekują prawdziwi stratedzy!

Sylwestrowo

Gry lekkie, często absorbujące większą grupę graczy – w sam raz na imprezę, czyli np. domowego Sylwestra w gronie znajomych.

W kategoriach Rodzinnie i Dla dwojga świetnie sprawdzą się również gry wydawnictwa Nasza Księgarnia!

Pamiętajcie, by zajrzeć do edycji z lat poprzednich !
Przedstawiliśmy tam dziesiątki innych, nie mniej godnych uwagi tytułów.

Podcast „Pełną parą” powstaje przy współpracy ze sklepem 3Trolle.pl

0 Udostępnień