3Trolle w Arkham [KONKURS]

W jaskini 3 Trolli panował niespotykany wręcz gwar i nawet najbardziej nieudane z nieudanych zaklęć, najkoszmarniejsze z koszmarnych snów i najgłośniejsze z głośnych mlaśnięć nie były w stanie równać się z poruszeniem, w jakie wprawiło wesołą kompanię to jedno zaproszenie… Małe, niepozorne, doręczone strachliwą  (i jak się niestety okazało dość łykowatą oraz kościstą) dłonią, spoczywało w tej chwili za pazuchą – nerwowo przeszukującego kufer – Maga. Jego treść brzmiała mniej więcej tak:

„Niniejszym zaprasza się drużynę 3Trolli na uroczystą galę dorocznego Planszowego Gram Prix…” ekhm – czytanie dalej było dla Trolli zbyt męczące – doskonale wszak wiecie, że te nie należą do istot specjalnie cierpliwych.

Rogatej hałastrze wystarczyło wiedzieć, że już czwarty rok z rzędu przyjdzie im brylować w doborowym towarzystwie, korzystając z darmowych napitków, tu i ówdzie podgryzając konkurentów (dosłownie!).  Nic więc dziwnego, że w tak wyjątkowych okolicznościach, każdy z mieszkańców trollowej jaskini chciał zabłysnąć – najlepszym toporem, najdorodniejszym hełmem, najstarszą z uczonych (na miarę trollowej erudycji) ksiąg.

Niestety – podobnie jak krasnoludy z nieco innej bajki – nasi przyjaciele również kopali (w swych łupach) zbyt głęboko…

Po upływie dłuższej chwili, uchyliwszy się przed dwoma przelatującymi toporami oraz koziołkującym szyszakiem, Oczko z triumfalną miną (o ile jesteście w stanie wyobrazić sobie triumf na jednookiej gębie) wywlekł z kufra niepozorną księgę. Fałdy skórzanej oprawy wydawały się szczerzyć do pulpitu, gdy podekscytowany troll począł wertować pożółkłe stronice.

– Ph’nglui … (zaintonował) … mglw’nafh … (dodał zaciekawiony Śpioch zaglądając druhowi przez ramię) … Cth – ulhu  … (uzupełnił niepewnie Pasibrzuch, ogryzając piszczel listonosza) … R’lyeh wgah’nagl (zamruczeli zgodnym chórem z niekrytym zdziwieniem) …

– Oczko, serdeńko, czy to aby na pewno właściwa księga teleportacyjna, słowa są jakieś ekhm no wiesz, nie-ludzkie. Komuś ją podprowadził?

– fhtagn – mruknął Oczko, po czym jaskinię wypełnił zielony blask …

Portal wydawał się nie mieć ni początku, ni końca. Promieniejąc szmaragdowym światłem poniósł przerażoną kompanię pośród nienazwanych krain i niewysłowionej grozy, wprost do przedziwnego gabinetu, mieszczącego się na pierwszym piętrze, utrzymanej w kolonialnym stylu, posiadłości. Trzy rozdziawione paszcze przywitała wysoka postać o pociągłych rysach i nieco końskiej urodzie (tak, właśnie ON).

– Kolejni goście? Pozwólcie, że wyjaśnię Wam zasady …

Po dłuższej przerwie witamy Was w kolejnym, nieco szalonym konkursie Pełnej pary i 3Trolli.

Tym razem spotykamy się z dwóch powodów:

 • po pierwsze 17 marca zadebiutuje na naszym blogu audioRECENZJA 3 edycji, naszej pierwszej, wspólnej planszwóki – Horroru w Arkahm.
  (w ramach cyklu Jaskinia 3Trolli)
 • po drugie, również do 17 marca, możecie oddawać głosy w czwartym już Planszowym Gram Prix
  (między innymi na nasz podcast oraz sklep 3Trolle.pl)

By umilić Wam ten czas postanowiliśmy – wraz z Trollami – rozkręcić niewielki konkurs, który ponownie rozrusza nieco Waszą wyobraźnię, kusząc wizją fantastycznych nagród.

Chcąc w pełni zrozumieć zadanie, dokładnie przeczytajcie nasz fabularyzowany wstęp, a następnie zastanówcie się nad wyzwaniem jakie staje przed Wami (i bohaterami opowieści).

Musicie pomóc naszej zielonej drużynie wydostać się z owładniętego grozą lovecraftowskich mitów Arkham tak, by bez szwanku zdążyli na wielką galę Gram Prix.

Aby tego dokonać każdy z Trolli musi posiadać:

1. Odpowiednie imię

2. Niezbędne wyposażenie / umiejętności

3. Krótką historię swojej postaci

A zatem Waszym zadaniem jest stworzenie trzech profili postaci, na wzór tych używanych w grach z serii Arkham.

Mogą być tajemnicze, zwariowane, humorystyczne – ważne, by pomogły Trollom w ich misji.

Profile należy stworzyć w formie pisemnej lub pisemno-rysunkowej, zaś limit znaków dla kompletnego (zawierającego 3 profile) zgłoszenia, to 3000 z spacjami.

(Pełny regulamin znajduje się niżej – pamiętajcie, by dokładnie go przeczytać! Tam znajdziecie informacje o tym gdzie i w jakiej formie nadesłać prace!)

Trzech laureatów nagrodzimy

Za miejsce I egzemplarzem trzeciej edycji gry Horror w Arkham

Za miejsce II egzemplarzem gry Horror w Arkham: Gra karciana

Za miejsce III egzemplarzem gry Znak Starszych Bogów

REGULAMIN KONKURSU „3Trolle w Arkham”

 1. Organizatorem konkursu „Trolle w Arkham” (dalej „Konkurs”) jest blog pelnapara.znadplanszy.pl .
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
 3. Konkurs trwa od 02.03.2019 r. do 17.03.2019 r., do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie http://www.pelnapara.znadplanszy.pl i za pośrednictwem adresu mailowego pelnaparakonkurs@gmail.com
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 7. W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 8. Aktualne informacje na temat Konkursu będzie można znaleźć na stronie Organizatora: pelnapara.znadplanszy.pl, we wpisie konkursowym, opublikowanym 02.03.2019.
 9. Pytania o zasady konkursu należy zadawać wyłącznie w komentarzach do wpisu konkursowego z dnia 02.03.2019.
 10. W czasie trwania konkursu Organizator nie będzie odpowiadał na żadne maile nadesłane na adres: pelnaparakonkurs@gmail.com,wszystkie pytania należy zadawać zgodnie z punktem 10 niniejszego regulaminu.
 11. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy opisowej lub opisowo-rysunkowej polegającej na sworzniu profili postaci „3Trolli w Arkham”. Każdy profil musi zawierać wymyślone imię, opis wyposażenia/umiejętności oraz tło fabularne postaci.
 12. Zgłoszenia nie mogą być dłuższe niż 3000 znaków ze spacjami.
 13. Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać w formie wiadomości email na adres: pelnaparakonkurs@gmail.com. Tytuł wiadomości ma zawierać tylko imię i nazwisko uczestnika. Praca może zostać przesłana w treści maila lub w formie załącznika. Załącznikami mogą być wyłącznie pliki: pdf, txt, doc, jpeg, png.
 14. Uczestnicy nie mają obowiązku podawać pełnych danych adresowych w momencie przesyłania zgłoszenia, wymagamy jednak podania imienia oraz nazwiska (prace podpisane pseudonimem będą uznawane za nieważne!).
 15. Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: pelnaparakonkurs@gmail.com do dnia 17.03.2019, do godziny 23.59. W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia czasu trwania Konkursu.
 16. Nadesłaną pracę można poprawiać i ponownie wysyłać dowolna liczbę razy tak długo, jak długo trwa konkurs. Oceniania będzie ostatnia wersja pracy. Tytuł maila z poprawką powinien brzmieć „Imię nazwisko – Poprawka [numer poprawki]”, np. Alfred Iksiński – Poprawka 2
 17. Nadesłane zgłoszenia zostaną sprawdzone dopiero po zakończeniu konkursu, zatem bardzo ważne jest by uczestnik dokładnie przeczytał regulamin.
 18. Uczestnik oświadcza, że jest twórcą odpowiedzi (i jej części składowych) i ma do niej pełnię praw autorskich. W przypadku gdy tak nie jest, odpowiedzialność ponosi Uczestnik.
 19. Przesłane odpowiedzi lub ich elementy składowe nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 20. Treść przesłanej pracy w żadnym jej aspekcie nie może być obraźliwa lub dyskryminująca, nie może również zawierać jakichkolwiek komentarzy politycznych/religijnych.
 21. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie.
 22. Sponsorem nagród jest sklep 3Trolle.pl
 23. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych/najzabawniejszych/najbardziej pomysłowych odpowiedzi, które to wyłonione zostaną przez niezależne jury, w skład którego wchodzi redakcja bloga pelnapara.znadplanszy.pl, zastrzegająca sobie możliwość konsultacji ze sponsorem.
 24. W Konkursie można wygrać nagrody przedstawione we wpisie ogłaszającym rozpoczęcie konkursu, który dnia 02.03.2019 r. został opublikowany na stronie pelnapara.znadplanszy.pl. Ponadto Organizator nie wyklucza możliwości poszerzenia puli nagród lub przyznania dodatkowych wyróżnień.
 25. Wraz z przesłaniem odpowiedzi Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatną publikację odpowiedzi na blogu lub innych stronach/serwisach internetowych. Zwycięzca ma prawo zastrzec sobie niepublikowanie swojego pełnego imienia i nazwiska we wpisie przedstawiającym wyniki konkursu.
 26. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w formie wpisu na blogu pelnapara.znadplanszy.pl najdalej w ciągu 5 dni roboczych od momentu zakończenia Konkursu.
 27. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać swój adres korespondencyjny oraz telefon kontaktowy na adres: pelnaparakonkurs@gmail.com w ciągu 5 dni od ogłoszenia na stronie http://www.pelnapara.znadplanszy.pl listy Laureatów. Organizator nie jest zobowiązany do osobistego powiadamiania konkretnych laureatów o zwycięstwie.
 28. Dane laureata zostaną przekazane Sponsorowi w celu realizacji wysyłki nagród. Po tym fakcie dane nie będą przechowywane/przetwarzane w innych celach.
 29. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.
 30. Nagrody zostaną rozesłane przez sklep 3trolle.pl, najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania danych adresowych konkretnego laureata.
 31. Złamanie któregokolwiek z punktów regulaminu dyskwalifikuje nadesłaną pracę.

 

 

0 Udostępnień