ZWYCIĘZCY: W Nowy Rok z Pełną Parą – Edycja 2016

Uff, cóż to był za konkurs…
Przystępując do organizacji tegorocznej edycji sądziliśmy, że w temacie planszowego współzawodnictwa nic nie może nas zaskoczyć, a jednak zaskoczyło wiele.
Szczodrość sponsorów, gigantyczne zainteresowanie, różnorodność prac … i zdrowie, które nie pozwoliło rozwiązać inicjatywy tak szybko, jak byśmy tego chcieli.
Na szczęście wszytko już gra i korzystając z chwil regeneracji mogliśmy w pełni poświęcić Wam 4 dni – tyle bowiem zajęło nam opracowanie wyników, ale po kolei …

Nim przejdziemy do prezentacji zwycięzców, jak co roku prezentujemy garść ciekawostek i nieco uwag dotyczących sposobu wyłaniania zwycięzców. Kto śledzi naszego facebooka, ten wie już co nieco o szczegółach pracy „komisji”, jak i powodach zwłoki w publikacji wyników. Dla wszystkich pozostałych, jak i tych bardziej dociekliwych czytelników, poniżej prezentujmy telegraficzny skrót statystyk:

  • stronę konkursu odwiedzono niemal 7000 razy!
  • w inicjatywie udział wzięło równo 300 osób, od których otrzymaliśmy 340 prac
  • około 30 zgłoszeń zostało zdyskwalifikowanych (zbyt długie, mijające się z tematem, o zbyt ostrym słownictwie, z licencjonowanymi elementami)
  • wśród zgłoszeń tekstowych przeważały wiersze i rymowanki (lub coś co starało się je naśladować hehe)
  • najczęściej prosiliście o gry: Blood Rage (120!), Cry Havoc (80), Wsiąść do pociągu (75)
  • w tym roku nadesłaliście znacznie więcej zgłoszeń filmowych, wiele z nich nagrodziliśmy
  • jedną z najciekawszych prac było zgłoszenie  w formie scenariusza do Time Stories
  • tylko jeden wiersz w pełni usatysfakcjonował moje literackie zapędy (ale nagrodziliśmy kilka)
  • w kilku przypadkach elementami prac były gry wygrane w poprzednich edycjach konkursu ;)
  • prace ocenialiśmy, dopasowywaliśmy nagrody i tworzyliśmy ten wpis przez niemal pełne 4 dni!

Tyle faktów. Teraz kilka słów o naszym sposobie oceniania. Przede wszystkim chcieliśmy wyróżnić wiele różnorodnych prac i pomysłów. Stąd też zalewanie się alkoholem, choć będące tematem lwiej części zgłoszeń dostało w ostatecznym rozrachunku jedynie skromną reprezentację. Zauważycie też pewnie, że nie każda praca jest szczytem graficznych możliwości lub pisarską wirtuozerią – powód jest prostu. Do każdego zgłoszenia podchodziliśmy w miarę indywidualnie zwracając uwagę zarówno na formę, treść i pomysł jak i wiek autora. Czasami jeden aspekt wynagradzał inny, a nawet najpiękniejszy obrazek mógł przegrać, jeśli nie stała za nim jakaś idea. Chcieliśmy również docenić tych, którzy dopiero startują w hobby, stąd prace z chińczykiem, szachami, czy warcabami nie były z marszu spisane na straty, no i naturalnie nie mogliśmy zlekceważyć zgłoszeń dzieci – prostych, lecz szczerych.

Nagrody dopasowywaliśmy z pomocą prostej, lecz czasochłonnej metody – jeśli o daną grę prosiła jedna osoba – dostawała ją, jeśli kilka, staraliśmy się tak je poukładać, by każdy dostał przynajmniej jedną z 3 typowanych, stopniując prace pod względem tego jak bardzo się nam podobały i ile trudu w nie włożono. Udało się to w przypadku ponad 60 osób :) Resztę nagród musieliśmy przydzielić arbitralnie starając się +/- trafić w gusta. Niestety nie mieliśmy 120 Blood Ragey ;)

Raz jeszcze gorąco dziękujemy Sponsorom za zaufanie i wsparcie, zaś uczestnikom za pasję z jaką rokrocznie się z nami dzielą!

A teraz już przed Wami laureaci pierwszej edycji konkursu:
„W Nowy Rok z Pełną Parą”

Prace w formie zdjęć i rysunków:

Prace w formie tekstowej :

Prace w formie mieszanej:

Prace w formie wideo:

Wszystkie wymienione wyżej osoby prosimy o przesłanie danych adresowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon) do wysyłki nagród na @: pelnaparakonkurs@gmail.com 

I to już wszytko!
Zapraszamy Was do odwiedzania naszej strony i w tym roku. Kto wie – może 2017 uda się zwieńczyć z podobnym przytupem? :)

Pozdrawiamy
Iwona i Adam

 

0 Udostępnień