Pimp My Boardgame – Cyclades

Przy aktualnej popularności planszówek, oficjalne dodatki to dla wielu pasjonatów zbyt mało. Najbardziej oddani fani, potrafią włożyć w ulubiony tytuł nie małą gotówkę, by ten wyglądał lepiej lub też, aby rozgrywka weń stała się bardziej wygodna. Mamy zatem specjalne stojaki na karty, uchwyty dla paneli postaci, maty itd. Osobną kategorią są tu zamienniki elementów samych gier – niejednokrotnie prezentujące się znacznie okazalej od oryginału. 

Dziś, na przykładzie jednej z naszych ulubionych serii, pokarzemy jak takie „tuningowanie” planszówki wygląda w praktyce.

Pomysł na wpis pojawił się zupełnie niespodziewanie. Najpierw wydawnictwo Matagot skontaktowało się z nami, by + w wyrazie uznania za udostępnione na BGG zdjęcia swoich gier – przesłać nam drobny upominek. Niedługo później otrzymaliśmy równie sympatycznego maila do sklepu CleverSteps (update: sklep został zamknięty), zajmującego się projektowaniem i wydrukiem 3D,  pionów oraz wszelkiej maści ulepszeń gier planszowych. Przesłane drobiazgi spodobały się nam tak bardzo, że postanowiliśmy – w formie tej niewielkiej galerii – podzielić się z Wami efektem ulepszenia serii Cyklady, gdyż to własnie do niej otrzymaliśmy rzeczoną garść ornamentów.

Zapraszamy do podziwiania efektów!

Zaczynamy od oferty CleverSteps, czyli w naszym przypadku, wydrukowanych w technologii FDM, plastikowych replik budynków do podstawowej wersji Cyklad oraz dodatku Hades. Te idealnie wpisują się w estetykę gry, gdyż podobnie jak figurki graczy, są wykonane z kolorowego plastiku.

Czas na drugiego dobrodzieja. Od francuskiego wydawnictwa otrzymaliśmy komplet pięknie wykonanych, płóciennych woreczków na elementy, kolorowe kości bitewne w kolorach graczy oraz komplet drewnianych żołnierzy i statków  – coś w sam raz dla tych wszystkich, którzy wolą europejską szkołę wykonywania gier.

Prawda, że świetny efekt? A co Wy myślicie o takim „ulepszaniu” gier? Macie swoje sposoby, ulubionych twórców?
Dajcie znać w komentarzach, a w między czasie koniecznie odwiedźcie strony naszych niespodziewanych dobrodziei.

Pozdrawiamy
Pełna para – Iwona i Adam

0 Udostępnień