KONKURS: „O Trzech Trollach i królewnie”

Być może zauważyliście, że opublikowana niedawno recenzja Badaczy Głębin to dokładnie setny wpis naszego bloga. Zaczęliśmy wraz ze startem platformy, witając się z Wami tekstem na temat gry, która przez długi czas była naszym oczkiem w głowie. Chociaż okazała się inna, niż tego oczekiwaliśmy – dziś wraca, by spiąć klamrą półtorej roku grania i pisania pełna parą …

Kto w tym czasie zaglądał na ZnadPlanszy: Pełną parą – ten wie, że przepadam za grami, które potrafią sprawnie wpleść temat w zasady. Lubię, gdy kolejne tury rozgrywki tworzą pod powiekami spójną całość, czego upust dałem w recenzji Mice and Mystics, będącej zarazem swoistym resume moich wymagań wobec gier aspirujących do bycia klimatycznymi. Wspomniany tytuł – wtedy jeszcze dostępny jednie w wersji angielskiej – nie pokrył się do końca z pokładanymi w nim oczekiwaniami – odstraszając sporą dawką losowości oraz niejasną instrukcją. W tej perspektywie nie było innego wyboru, jak z bólem serca pożegnać się z drużyną sympatycznych myszy … wtedy myśleliśmy, że na zawsze.

Tak jednak się nie stało. Gra uporczywie przypominała o sobie dodatkami, kolejnymi prześlicznymi figurkami, a finalnie polskim – poprawionym w kwestii przejrzystości zasad – wydaniem o tytule: Magia i Myszy. W takiej sytuacji nie mieliśmy wyboru… Okazji zamknięcia pierwszej setki wpisów konkursem, który nawiązywałby do gry otwierającej naszą przygodę z recenzowaniem, zwyczajnie nie mogliśmy przepuścić!

I oto jesteśmy – ponowie dzięki wsparciu sklepu Trzy Trolle, możemy zrealizować pomysł na nieco „inny” konkurs (pamiętacie jeszcze „Grozę zamówień sprzed wieków„?). Jako, że tym razem jest to zabawa jubileuszowa – prócz nawiązania do gryzoni – w zadanie postanowiliśmy wpleść również zamiłowanie do gier z klimatem oraz mechanik wykorzystujących kości – czyli dwa elementy planszówkowego świata, którym miłość deklarowałem w niejednym tekście.

Mamy nadzieję, że pomysł się Wam spodoba!

O Trzech Trollach i królewnie

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu krótkiej historyjki w oparciu o co najmniej 10 wybranych obrazków, widocznych na poniższym zdjęciu kostek z serii Story Cubes:

Ponadto w tekście muszą pojawić się:

trzy trolle, królewna, myszy oraz magia.

Historyjkę należy przesłać w postaci wiadomości email na adres podany w REGULAMINIE, gdzie dokładnie przedstawiliśmy zasady uczestnictwa (w tym czas trwania konkursu oraz limit długości prac).

Nagrodą dla autora pracy, która najbardziej się nam spodoba jest egzemplarz gry Magia i Myszy ufundowany przez sklep Trzy Trolle

Jak zawsze życzymy Wam powadzenia, oczekując w zamian ciekawych odpowiedzi!

 PS. Ten konkurs to nie wszystko – w zanadrzu czekają kolejne … ale o tym innym razem.

Pozdrawiamy
Adam i Iwona

 • Bart

  U Was zawsze najfajniejsze nagrody !!

 • Munchhausen

  Pomysł świetny, nagroda też, tylko ten limit znaków boli… Człowiek musi o 1000 przyciąć tekst :)

  • pelnaparaZnadPlanszy

   Gdybyśmy tylko mieli więcej czasu… Staramy się pogodzić chęć organizacji konkursów z własnymi możliwościami.

   • Munchhausen

    W pełni rozumiem. Tylko czemu akurat 2400? Przecież to takie nierówne, 2500 jest dużo przyjemniejsze dla oka :)

    • Fakt 2400 to mało na porządne opowiadanie. Ale kto lubi chaos? Ręka w górę :D

     • pelnaparaZnadPlanszy

      Bo to konkurs na historyjkę, zgrabne wplecenie tych symboli ;) jak wspomniałem na opowiadania nie mamy – mimo chęci – czasu.

 • xilk

  No i kolejny ciekawy konkurs. Może sam coś nadeślę, ale link do konkursu przesłałem też znajomej, która lubi pisać historyjki.

  Co do limitu znaków, to 2400 powinno wystarczyć, bo mam jakieś doświadczenie w mieszczeniu się w limitach :D Nie zapomnę, jak kiedyś moje opowiadanie chciałem wysłać na konkurs, potem zobaczyłem, że wymagają większej czcionki i nagle musiałem fabułę skracać do wymaganego minimum. Oj było ostre cięcie wtedy ;)

 • Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #479 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()

 • Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #480. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()

 • Gość

  Czy określenia odnoszące się do symboli z kostek należy jakoś zaznaczyć w tekście? Rozumiem że można stosować odmiany od: trzy trolle, królewna, myszy oraz magia?
  Pozdrawiam

  • pelnaparaZnadPlanszy

   Można odmienność i interpretować wedle uznania ;) zaznaczanie mile widziane – lecz niekonieczne.

 • Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #482 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()

 • PawełB

  Proszę o rozwianie moich wątpliwości odnośnie sformułowania „myszy oraz magia”. Czy ma się ono pojawić jako całość „myszy oraz magia” czy też jako dwa oddzielne wyrazy „myszy” i „magia” a słowo oraz zostało użyte jako przecinek.

  • pelnaparaZnadPlanszy

   Oddzielnie.

 • xilk

  Ja wysłałem swoją historyjkę :) Musiałem trochę pozmieniać swoje zamierzenia, ale udało mi się zmieścić w tych 2400 znakach bez spacji.

 • Draconnor .

  Z tego przedłużania terminu z punktu 12stego regulaminu pewnie nic nie wyszło? Bo ten dziesięć dni jakoś zdecydowanie za szybko zleciały jak człowiek zarobiony był.

  • pelnaparaZnadPlanszy

   Gdyby z jakiejś przyczyny platforma byłaby nieczynna lub nie bylibyśmy w stanie podać wyników w terminie, wtedy zapewne skorzystalibyśmy z pkt. 12.

   • Draconnor .

    ok rozumiem, rozumiem – zwyczajnie żałuję że się nie wyrobiłem, bo konkurs naprawdę zacny a czas wolny od 21 stycznia miałem dopiero dzisiaj.